Valitse sivu

C-tyttöjen SM-karsintasarja

Otteluohjelmat

Kaudella 2019 C-tyttöjen SM-karsintaa pelataan kahdeksassa lohkossa. 20 joukkuetta etenee kilpasarjaan Hyvinkään Nuorisoleirille 22.-27.7.

Jokaisen joukkueen tulee ilmoittautua leirille erikseen Pesistulospalvelussa osoitteessa www.pesistulospalvelu.fi.

Joukkueet: Espoon Pesis; Fera, Rauma; Haapajärven Pesä-Kiilat; Haminan Palloilijat; Hyvinkään Tahko; Hämeenkyrön Räpsä; Jalasjärven Jalas; Janakkalan Jana; Joensuun Maila; Jyväskylän Kiri&Kirittäret Juniorit; Kajaanin Pallokerho; Kempeleen Kiri; Lahden Mailaveikot; Laitilan Jyske; Mailajuniorit, Kankaanpää; Mailattaret, Vaasa; Muhoksen Pallo-Salamat; Nurmon Jymy; Oulun Lippo Juniorit; Pattijoen Urheilijat Juniorit, Raahe; Peräseinäjoen Toive; Pesäkarhut C-mustat, Pori; Pesäkarhut C-punaiset, Pori; Pesäkarhut C-valkoiset, Pori; Roihu, Helsinki; Ruoveden Pirkat; Seinäjoen Maila-Jussit; Siilinjärven Pesis; Vimpelin Veto; Ylihärmän Pesis-Junkkarit 1; Ylihärmän Pesis-Junkkarit 2; Ylivieskan Kuula

A-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo 
To 9.5.Lahden Mailaveikot-Haminan Palloilijat18.00Kuusankoskella
To 9.5.Roihu, Helsinki-Espoon Pesis18.00
Ti 14.5.Haminan Palloilijat-Lahden Mailaveikot18.00
La 18.5.Espoon Pesis-Roihu, Helsinki16.00
Su 19.5.Roihu, Helsinki-Lahden Mailaveikot12.00
To 23.5.Haminan Palloilijat-Roihu, Helsinki18.00
To 23.5.Lahden Mailaveikot-Espoon Pesis18.00
Su 26.5.Lahden Mailaveikot-Roihu, Helsinki18.00
Ke 29.5.Espoon Pesis-Haminan Palloilijat18.00
Ti 25.6.Haminan Palloilijat-Espoon Pesis18.00
To 27.6.Roihu, Helsinki-Haminan Palloilijat18.00
To 27.6.Espoon Pesis-Lahden Mailaveikot18.00

B-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Su 19.5.Janakkalan Jana-Laitilan Jyske18.00
Su 26.5.Laitilan Jyske-Hyvinkään Tahko12.00
Ti 28.5.Hyvinkään Tahko-Janakkalan Jana18.00
To 30.5.Fera, Rauma-Janakkalan Jana12.00
Su 2.6.Hyvinkään Tahko-Fera, Rauma12.00
Su 2.6.Janakkalan Jana-Fera, Rauma18.00
Ti 11.6.Janakkalan Jana-Hyvinkään Tahko18.00
Su 16.6.Fera, Rauma-Hyvinkään Tahko13.00
Ke 19.6.Hyvinkään Tahko-Laitilan Jyske18.00
Ti 25.6.Laitilan Jyske-Fera, Rauma18.00
Ke 26.6.Laitilan Jyske-Janakkalan Jana18.00
To 27.6.Fera, Rauma-Laitilan Jyske18.00

C-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ma 6.5.Pesäkarhut, Pori Mustat-Pesäkarhut, Pori Punaiset18.00
To 9.5.Pesäkarhut, Pori Mustat-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
To 16.5.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pesäkarhut, Pori Valkoiset18.00
Ti 21.5.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pesäkarhut, Pori Mustat18.00
To 23.5.Pesäkarhut, Pori Punaiset-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ti 28.5.Pesäkarhut, Pori Valkoiset-Pesäkarhut, Pori Mustat18.00
Pe 31.5.Pesäkarhut, Pori Valkoiset-Mailajuniorit, Kankaanpää18.00
Ke 12.6.Pesäkarhut, Pori Valkoiset-Pesäkarhut, Pori Punaiset18.00
Ma 17.6.Pesäkarhut, Pori Punaiset-Pesäkarhut, Pori Valkoiset18.00
Ke 19.6.Pesäkarhut, Pori Punaiset-Pesäkarhut, Pori Mustat18.00
Ti 25.6.Mailajuniorit, Kankaanpää-Pesäkarhut, Pori Punaiset18.00
Ti 2.7.Pesäkarhut, Pori Mustat-Pesäkarhut, Pori Valkoiset18.00

D-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
To 9.5.Jalasjärven Jalas-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
Pe 10.5.Ruoveden Pirkat-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ti 14.5.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Ruoveden Pirkat18.00
Ti 14.5.Jalasjärven Jalas-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ti 21.5.Hämeenkyrön Räpsä-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
To 23.5.Ruoveden Pirkat-Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.18.00
To 30.5.Hämeenkyrön Räpsä-Ruoveden Pirkat18.00
Pe 31.5.Ruoveden Pirkat-Jalasjärven Jalas18.00
Ma 3.6.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Jalasjärven Jalas18.00
Pe 7.6.Jyväskylän Kiri&Kirittäret Jun.-Hämeenkyrön Räpsä18.00
Ma 17.6.Hämeenkyrön Räpsä-Jalasjärven Jalas18.00
To 27.6.Jalasjärven Jalas-Ruoveden Pirkat18.00

E-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ti 7.5.Nurmon Jymy-Peräseinäjoen Toive18.00
To 9.5.Nurmon Jymy-Seinäjoen Maila-Jussit18.00
To 9.5.Peräseinäjoen Toive-Ylihärmän Pesis-Junkkarit 218.00
La 11.5.Peräseinäjoen Toive-Seinäjoen Maila-Jussit14.00
Ma 13.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit 2-Nurmon Jymy18.00
To 16.5.Nurmon Jymy-Ylihärmän Pesis-Junkkarit 218.00
To 23.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Ylihärmän Pesis-Junkkarit 218.00
Ma 27.5.Seinäjoen Maila-Jussit-Nurmon Jymy18.00
Ti 28.5.Peräseinäjoen Toive-Nurmon Jymy18.00
To 30.5.Ylihärmän Pesis-Junkkarit 2-Peräseinäjoen Toive18.00
Ke 19.6.Seinäjoen Maila-Jussit-Peräseinäjoen Toive18.00
To 27.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit 2-Seinäjoen Maila-Jussit18.00

F-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
La 4.5.Mailattaret, Vaasa-Vimpelin Veto12.00
Ke 8.5.Vimpelin Veto-Ylihärmän Pesis-Junkkarit 118.00
Ti 14.5.Ylivieskan Kuula-Ylihärmän Pesis-Junkkarit 118.30
To 16.5.Ylivieskan Kuula-Mailattaret, Vaasa18.00
To 30.5.Ylivieskan Kuula-Vimpelin Veto17.30
Pe 14.6.Vimpelin Veto-Ylivieskan Kuula18.00
Ma 17.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit 1-Ylivieskan Kuula18.30
To 20.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit 1-Mailattaret, Vaasa18.00
Ma 24.6.Vimpelin Veto-Mailattaret, Vaasa18.00
Ti 25.6.Ylihärmän Pesis-Junkkarit 1-Vimpelin Veto18.00
To 27.6.Mailattaret, Vaasa-Ylihärmän Pesis-Junkkarit 118.30
Ti 2.7.Mailattaret, Vaasa-Ylivieskan Kuula18.30

G-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
To 9.5.Siilinjärven Pesis-Joensuun Maila18.00
Pe 10.5.Kajaanin Pallokerho-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Su 12.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Siilinjärven Pesis13.00
Su 12.5.Kajaanin Pallokerho-Joensuun Maila16.00
Ti 28.5.Haapajärven Pesä-Kiilat-Kajaanin Pallokerho18.00
Pe 31.5.Siilinjärven Pesis-Kajaanin Pallokerho18.00
Ma 10.6.Joensuun Maila-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
Ti 18.6.Joensuun Maila-Siilinjärven Pesis18.00
To 20.6.Joensuun Maila-Kajaanin Pallokerho18.00
Ma 24.6.Siilinjärven Pesis-Haapajärven Pesä-Kiilat18.00
To 27.6.Kajaanin Pallokerho-Siilinjärven Pesis18.00
Pe 28.6.Haapajärven Pesä-Kiilat-Joensuun Maila18.00

H-lohko

PvmKotijoukkue VierasjoukkueKlo
Ti 7.5.Oulun Lippo Juniorit-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
Pe 10.5.Pattu Juniorit-Kempeleen Kiri18.00
To 16.5.Muhoksen Pallo-Salamat-Pattu Juniorit18.00
Su 19.5.Oulun Lippo Juniorit-Kempeleen Kiri18.00
To 23.5.Kempeleen Kiri-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
To 23.5.Pattu Juniorit-Oulun Lippo Juniorit18.00
Pe 31.5.Kempeleen Kiri-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ti 4.6.Kempeleen Kiri-Pattu Juniorit18.00
To 13.6.Pattu Juniorit-Muhoksen Pallo-Salamat18.00
Ke 19.6.Muhoksen Pallo-Salamat-Oulun Lippo Juniorit18.00
Ma 24.6.Muhoksen Pallo-Salamat-Kempeleen Kiri18.00
To 27.6.Oulun Lippo Juniorit-Pattu Juniorit18.00

C-tyttöjen SM-karsintasarjan lohkojako ja sarjajärjestelmä

Lataa tiedosto kuvakkeesta.